Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí kusy

21. 4. 2008

"Klusajdo, zahoď to štěně, zahoď ho do tý borovice, už má "micina" volala zděšeně bláznivá Flešová, majitelka dvou černobílých potvor - border kolie Flashe Foxy Fox alias Mistra Chocholouška a šelťáka Deliquenta Z Ďáblovy studánky jinak také řečeného Pan Opička. Myslela to se mnou pochopitelně dobře, neboť "micina" mají oba její psy a moje Meruna jakbysmet. Vysvětlení pro laiky:

Syndrom zlého Micina je soubor příznaků, který provází chování některých psů obzvláště při činnostech jako je agility či jiné akční srandičky. V těžkých případech se tyto příznaky projevují i během všedního dne. Jedná se zejména o nekontrolovatelné zuřívé štěkání při spatření překážky překonávajícího psa, posléze už i při spatření samotných překážek, pomatené pobíhání a zakusování se do boty psovoda nebo autistické obíhání a odbíhání od psovoda.  Toto chování má za následek naprostou neřiditelnost psa při jakékoliv jiné než samostané činností. Syndrom se nejčastěji projevuje na parkuru agility, ale jak už jsem řekla, svou podstatou ovlivňuje celý život psa i mimo parkur. Současná veterinární medicína si s tímto problémem neví rady.

Že nebude daleko od pravdy, jsem zjistila právě dnes. Odpoledne jsem obě dvě hyeny ponechala  dom asi 2 hodiny svému osudu. Když jsem odcházela, velká chrupala v koupelně a malá oddychovala ve své ohrádce. Trochu jsem měla výčitky. Přece jen je tu Grace druhý den. Není to moc brzo nechat je obě spolu bez dozoru? Když jsem se vracela zpět, očekávala jsem jekot za dveřmi, ale bylo tam ticho. Trochu ve mně hrklo, nicméně utěšovala jsem se, že Meruna není žádný vlkodlak, ačkoliv nadšení z příchodu Grace nejevila a přehlížela ji jak širé lány. Když jsem odemkla dveře, nevěřila jsem svým vlastním očím. Z chodby na mě kukaly dva páry očí svorně vedle sebe. Potvůrka Grace si otevřela dvířka ohrádky a dala tak průchod své touze po svobodě.  Podle Dařina spikleneckého pohledu bych si tipovala, že jí pomáhala zvenčí dvířka otevřít. Moc by mě zajímalo, co ty celé dvě hodiny vyváděly, pečlivě jsem zkontrolovala každý kousínek bytu, ale žádnou kalamitu jsem neodhalila. 

Utahaná jako kotě

Obrazek

Spiklenci

Obrazek

 Kdo je větší? Grace nebo méďa?

Obrazek

Obrazek

Asi bude mít v bonitačním kódu povahy B2 - pes má zájem o odhozený předmět, radostně vyběhne a uchopí předmět, psovod ho však již nepřivolá

Obrazek