Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chlupáči či naháči?

15. 9. 2006

              

Jakým hafanům dáváte přednost?

( můžete zanechat i komentář )

 I kdybych měla alergii jako vrata, naháče nikdy. Jak se říká, každý si vybírá psa podle sebe. Teda né, že bych byla chlupatá :-), ale naháči mi jsou na můj vkus choulostiví, pořád se musí mazat nějakým olejíčkem, v létě proti sluníčku, v zimě proti mrazu, škrábnou se o každou větvičku. Vzhledem k tomu, že mé hygienické a kosmetické potřeby začínají u kartáčku na zuby a končí hřebenem, veškerou péči nad tyto úkony považuji za zbytečnost. Ale respektuju, že někteří jedinci jim dávají přednost.Srst drsnosrstých psů se zase musí složitě udržovat, tak to taky neéníí  nic pro mě. Srst krátkosrstých psů se sice udržovat nemusí, zato se musí udržovat automobil, když se ty proklaté jehličky zapíchají všude možně, a vy pak po vzoru Popelky vybíráte chlup po chlupu ze zbrusu nových sedaček.No a dlouhosrsťáci mají tu nevýhodu, že při nepříznivém počasí přivedete domů kouli bahna, větviček a trávy, takže čistíte nejen psího krasavce ale i byt. Z výše uvedeného vyplývá, že ideálního psa pro mě představuje takové psisko, jehož srsti a vzhledu se nemusí věnovat téměř žádná péče, ustojí  mráz i vedro, a šrámy na kůži utrpí ĺeda tak ve rvačce. No a jak jste na tom vy?Tak čus bus a pište své názory, baví mě to číst.

P.S.

U BO malinois jsem ochotná lehce ustoupit ze svých nároků, protože toto plemeno balancuje na hraně někde mezi krátkosrsťáky a ideálem.

                                                                             Červená karkulka

Obrazek

                          

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Naháči

(Dara, 20. 1. 2007 21:37)

Alčo, vystihla jsi to přesně. Lenko, proti naháčům fakt nic nemám kromě toho, co jsem uvedla výše. Nevěřím, že naháč v mrazu může jít ven bez kabátku. Choďák jo. Nevěřím tomu, že při vyhledávání v neprostupném terénu jako je třeba vysoká ostrá tráva, husté křoví...atd by neměl problémy. Choďák projde. V létě se občas musí namazat krémem na opalování, to mi taky nevymluvíš. nezlob se na mě, ale psát mi - cituji: "že nemáš představu o tom, že o každého psa je nutné se starat." je fakt naivita. Nebudu vysvětlovat proč, ale Alča to fakt vystihla. Škoda, že jsi na sebe nezanechala kontakt.

Každý pes potřebuje péči ...

(Alča, 9. 1. 2007 14:11)

..to je přece jasné, ale jsou prostě psi, kteří potřebují větší údržbu a ti kteří potřebují menší, nebo téměř žádnou :o)) A ideál podle Dary je prostě chlupatý "bezúdržbový" pes ...a ten existuje ... choďák :o)) Pokud můžu z osobní zkušenosti porovnat péči o srst NO, kokra a choďáka, tak nejvyšší bodové ohodnocení ve snadné péči o srst má jednoznačně choďák :o))

Na tom přece nezáleží

(Lenka, 7. 1. 2007 1:53)

Velice se mýlíš. Naháč se nemusí pořád pořád mazat a ani není choulostivý. Jen potřebuje trochu více péče, ale ne o moc než ostatní plemena. Já sama mám kokršpaněla a teď i naháče, a nějak mi nepřijde, že bych se o kokra starala méně. A hlavně, naháči nelínají :-D Zato kokršpaněl ano, a to i při denním vyčesávání. Kokršpaněl je jeden z několika plemen, která línají celý rok. Ale to jsem odbočila. Je sice hezké, že respektuješ a toleruješ rozhodnutí každého člověka jaké plemeno si vybere, ale podle toho co jsi napsala o Tvé představě ideálního psa je zrejmé, že nemáš představu o tom, že o každého psa je nutné se starat. Pes podle Tvého ideálu neexistuje ....

pochvala

(Lucka a Gar, 26. 9. 2006 12:48)

Ahoj!
Nevím kam to napsat, protože těch komentářů tu máš všude moc. :) Nechceš si to zřídit na jedno místo? :)
Ale k věci - ten stopařský deník je úžasný! Já si sice píšu stáří stopy, délku, počet úseků a předmětů, ale tvé zápisky nemají konkurenci. :)

že se ptáš?! :-)

(Jůhele, 22. 9. 2006 14:46)

... jasně, že nejlepší je srst jakou má choďák :-))

Boxer Cliftonek - Pilot

(Červená karkulka, 18. 9. 2006 23:53)

je pochopitelně výjimka, která potvrzuje pravidlo, že chlupatci jsou nejúžasnější :-)

krátkosrstý a krátkohubý

(Pilot, 18. 9. 2006 23:35)

Musím dát aspoň jeden bodík krátkosrstým, páč jich asi moc nedostanou:-) Prasečí chlupy se zapichují všude, ikdyž jsme si na našeho boxera pořídili od Ety nástavec na vysavač a jemu se ta procedura moc líbí(na závěr totiž dostane suprovou dobrůtku). Ale na mazlení jsou ideální!!!

Souhlas s Darčou

(Červená karkulka, 17. 9. 2006 23:18)

Jo a to je další argument, který jasně hovoří pro chlupaté psy. :-)

psi s delší srstí

(Bessy, 17. 9. 2006 14:09)

Kromě naháčů se najde vždy nějaký ten zástupce s různou délkou a strukturou strsti,který se mi líbí, ale převažují a vzhledem i k praktičnosti u mě vedou plemena s delší srstí, tzv. polodlouhou.

chlupáč

(Darča, 16. 9. 2006 23:19)

Rozhodně bych krátkosrstého nebo dokonce bezsrstého psa nechtěla. Vůbec se s tím pejskem nedá tak skvěle mazlit jako s chlupatým choďákem :-) Na pohlazení a pomazlení je fakt nejlepší pořádný kožich, nehledě na to, že chlupatí psi jsou prostě ze všech nejhezčí :-))

psi s delší srstí

(Tasy, 15. 9. 2006 21:25)

Každopádně mám nejradši chlupáče(mám tervíka,choďáka a měla jsem špice.Nejvíc práce dává knírač.)Kdežto chlupáče stačí učesat a je to.Ale je to každého věc....já osobně nedám na chlupáče dopustit.:-)